DekoIdeja  
Mācību programmas
Tekstila rotaļlieta.
Tekstila rotaļlieta.
Mācību kursa sākums 11.02.2017.
Amigurumi tamborēšana
Amigurumi tamborēšana
Mācību kursa sākums 11.02.2017.
Kontakti
Interešu izglītības centrs "Deko Ideja"
Adrese: Dzirnavu 100, Rīga, LV-1050
Telefons: 26195496 (Jeļena); 29613555 (Ina)
Papildinformācija:
Pie ēkas ir maksas autostāvvietas.
Seko mums
 
Par mums. Pasniedzēji   Andžela Andrejeva
Andžela Andrejeva
,

pasniedzēja Latvijas Rokdarbu skolā "DekoIdeja",
filcēšanas meistare

Kontakti:
Tel.: 26523722
info@dekoideja.lv
www.facebook.com/Angela-Andreyeva


Pasniedz šādas mācību programmas:

Filcēšana - sausā, slapjā un NUNO filcēšanas tehnika

Tamborēšanas pamati

Amigurumi - rotaļlietu tamborēšana
Filcēšana jeb vilnas velšana (набивание, фильцевание, фелтинг- krievu val.; felting, Needle felting- angļu val.; filtznadel, filzen- vācu val.) ir tehnika rotaļlietu, apģērba vai kādu citu dekoratīvu priekšmetu izgatavošanai, kurā kā pamatmateriālu izmanto vilnas škiedru kārsumu.  Dabīgās vilnas škiedra berzes un hidrotermiskas iedarbības rezultātā saveļas. Tieši šī vilnas škiedru īpašība tiek izmantota filcēšanā. Citām tekstilšķiedrām šādas īpašības nepiemīt.
Filcēšanā tiek izmantota ķemmētas un neķemmētas nevērptās vilnas sķiedras. Mēs nodarbībās pārsvarā  izmantojam neķemmēto vilnas šķiedru.
Filcēšanā iespējami divi darba paņēmieni: sausā filcēšana un slapjā filcēšana. Sausā filcēšna jeb filcēšana ar adatu balstās uz to, ka vilnas šķiedru savstarpējā savelšanās tiek panākta ar speciālas adatas palīdzību. Šo tehniku var salīdzināt ar lipināšanu, veidošanu. Filcēšanas adatām ir īpaši zobiņi, atskabargas, kas vilnas škiedras savstarpēji it kā saāķē kopā, sajauc un sakrusto, t. i. safilcē. Pamatprincips ir vienkāršs - jo ilgāk vilnu apstrādā, dursta, ar adatu, jo vilna kļūst blīvāka, stingraka un priekšmets samazina izmēru. Nodarbībās, apgūstot  sauso filcēšanu, veidojam rotaļlietiņas, piespraudes, auskarus, jo šis tehniskais paņēmiens ļauj veidot samērā sīkas un precīzas formas.
Mācāmies piestiprināt šiem izstrādājumiem nepieciešamo furnitūru. Tāpat ar filcējamo adatu palīdzību  tiek veidoti rotājoši raksti, motīvi un ornamenti uz auduma, jau gatava tekstilizstrādājuma, filca pamatnes vai  uz rupja  auduma, veidojot īstas tekstilgleznas.
Slapjā filcēšana jeb tiešā filcēšana ir tradicionāla filca veidošanas tehnika un ieguvusi nosaukumu no tā, ka vilnas savelšanai tiek izmantots karsts ūdens, ziepjūdens šķīdums un berze. Tādējādi tiek panākta vilnas šķiedru saķeršanās un veidojas blīvs materiāls- filcs. Šajā tehnikā iespējams pagatavot lielus darbus plaknē, kas, savukārt, nav iespējams izmantojot filcēšanas adatas. Nodarbībās mēs izgatavojam filcētas krelles un rokassprādzes, čībiņas, cepures, somas un ziedus.
Pieminēšanas vērts ir tāds slapjās filcēšans paņēmiens kā filcēšana uz zīda. To sauc arī par nunofilcēšanu. Ar šo paņēmienu parasti izgatavo šalles, apģērbu, aksesuārus. Mūsu kursā ir iespēja izgatavot 3 šalles nunofilcēšanas tehnikā:  modernu kārtainu šalli, plecu šalli un boa.
Nodarbībās valda radoša gaisotne. Katrs var izvēlēties sev tīkamākās krāsas vilnas šķiedru un materiālus darbu dekoratīvajai apdarei. Visi nepieciešamie materiāli filcēšanai: adatas, vilnas šķiedra, burbuļplēve, ziepes, zīds, paliktņi filcēšānai u.c., atrodas tepat uz vietas un to izmaksas ieļautas nodarbības cenā.
Ja jums rodas savas idejas, kuras vēlaties realizēt un kuras nav iekļautas nodarbību programmā, piemēram, izgatavot filcētus vākus albumam, filcētu spoguļa ietvaru, radīt akvareļtehnikā filcētu gleznu, mēs jums labprāt palīdzēsim.
Laipni aicinām līdzdarboties filcēšanas nodarbībās!